fbpx
Źródło: Pixabay.com/michellegordon2

czerwiec 2021

09

8:06:08

Warszawa: dziś akcja „Kolejowa krew ratuje życie”

W zakładzie centralnym PKP Intercity na warszawskim Grochowie odbędzie się dziś akcja krwiodawstwa pod hasłem „Kolejowa krew ratuje życie”. Wydarzenie rusza o godzinie 9. Do udziału zachęca Fundacja Grupy PKP.

Głównym inicjatorem akcji jest Zespół do spraw popularyzacji krwiodawstwa w spółkach kolejowych. Krew będzie można oddawać od godziny 9, w siedzibie Zakładu Centralnego PKP Intercity, który mieści się przy hali całopociągowej na ul. Chłopickiego 53. Zakończenie wydarzenia planowane jest na godzinę 14.


Organizatorzy przypominają, że przed oddaniem krwi należy pamiętać o nawodnieniu organizmu i zjedzeniu posiłku. Należy też zabrać ze sobą dowód osobisty. Wszyscy dawcy otrzymają upominek. Na miejscu będzie też możliwość wstąpienia do klubu HDK PCK „Iglica”, działającego przy spółce PKP Intercity.

Fundacja Grupy PKP przypomina, że środowiska kolejowe regularnie wspierają akcje krwiodawcze.

„My kolejarze jako jedna z pierwszych w Polsce dużych grup zawodowych oddawaliśmy i oddajemy krew na ogromną skalę. Tym razem też pokażmy, że potrafimy dzielić się darem, którego niczym nie można zastąpić!” – czytamy na stronie fundacji.

Źródło: Fundacja Grupy PKP

W celu pozyskania dodatkowych informacji, należy skontaktować się z koordynatorką akcji Sylwią Gładygą z HDK PCK „Iglica”. Można to zrobić telefonicznie, dzwoniąc pod numer 792-227-837 lub mailowo, wysyłając wiadomość na adres: hdk.iglica@gmail.com.


pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram