fbpx
Źródło: Lubelska.policja.gov.pl

Czerwiec 2021

10

9:06:28

Warmińsko-Mazurskie: śmiertelny wypadek na przejeździe w Wietrzychowie

Do śmiertelnego wypadku z udziałem auta osobowego i pociągu pasażerskiego doszło dziś rano na przejeździe kolejowym koło Wietrzychowa (woj. warmińsko-mazurskie, pow. nidzicki). Kierowca samochodu zginął na miejscu.

Z informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową wynika, że 47-letni kierowca audi, podczas pokonywania niestrzeżonego przejazdu kolejowego w pobliżu miejscowości Wietrzychowo wtargnął pod pociąg jadący z Działdowa do Olsztyna. Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy st. sierż. Alicja Pepłowska przekazała PAP, że w aucie nie było nikogo poza nim. Jak dodała, żadna z osób jadących pociągiem nie odniosła obrażeń.

Działania mające wyjaśnić okoliczności, w jakich doszło do zderzenia pojazdów prowadzi policja pod nadzorem prokuratora. Sprawą zajmuje się także komisja kolejowa ds. badania wypadków.

W wyniku zdarzenia ruch pociągów na trasie Działdowo – Olsztyn jest utrudniony. Informacje dotyczące występujących opóźnień oraz ich przyczyn można znaleźć na [portalu pasażera].

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram