fbpx
Źródło: KP PSP w Białogardzie

czerwiec 2021

10

11:06:40

Zachodniopomorskie: pożar wzdłuż nasypu kolejowego. Straty sięgają 100 tys. zł

Jak podaje KP PSP w Białogardzie, 7 czerwca około godz. 13 w miejscowości Drzonowo Białogardzkie (woj. zachodniopomorskie, pow. białogardzki) doszło do pożaru podkładów kolejowych i trawy wzdłuż nasypu kolejowego. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia była awaria układu hamulcowego w jednym z wagonów przejeżdżającego składu.

Ogień objął odcinek o długości ok. 3 km wzdłuż nasypu. Do zdarzenia wyruszyło 5 zastępów ratowniczych. Działania służb polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru, wstrzymaniu ruchu pociągów na czas trwania akcji gaśniczej i podaniu środków gaśniczych w natarciu. W miejscach, gdzie pożar rozwijał się obejmując tereny leśne, strażaków wspomagał pojazd leśnictwa przystosowany do gaszenia pożarów w miejscach trudno dostępnych.

Na skutek zdarzenia spłonęła trawa na nasypie kolejowym i kilkanaście podkładów kolejowych. Służby poinformowały, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia była awaria układu hamulcowego w wagonie kolejowym przejeżdżającego pociągu. Straty oszacowano na 100 tysięcy złotych. W działaniach brały udział: JRG PSP w Białogardzie, OSP w Tychowie, OSP w Sadkowie, OSP w Rogowie, służby leśnictwa Nosibądy, Drzonowo, Sadkowo, oraz przedstawiciel PKP.

Źródło tekstu: KP PSP w Białogardzie/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram