fbpx
Źródło: Facebook.com/OSP Nasielsk

czerwiec 2021

11

3:06:01

Mazowsze: starsza kobieta zginęła pod kołami pociągu

We wsi Stare Pieścirogi (woj. mazowieckie, pow. nasielski) doszło dziś do tragicznego wypadku kolejowego. Po godzinie 8 starsza kobieta zginęła pod kołami pociągu Kolei Mazowieckich – poinformował portal TVP3 Warszawa.

Służby ustaliły, że ofiara chciała przejść przez torowisko w miejscu niedozwolonym. Widziała zbliżający się pociąg i w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa zatrzymała się oczekując, aż skład Kolei Mazowieckich przejedzie. Nie zachowała jednak należytej odległości, na skutek czego wpadła pod koła pojazdu doznając śmiertelnych obrażeń.

Do wypadku wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, straż pożarną i policję. Odniesione przez kobietę obrażenia okazały się jednak zbyt poważne i pomimo podjętej reanimacji, życia ofiary nie udało się uratować. Na miejscu zostały przeprowadzone czynności z udziałem prokuratora z Pułtuska.

„Około godziny 8.46 dostaliśmy zgłoszenie o potrąceniu osoby na torach kolejowych między Nasielskiem i Kątnym. Na miejsce udał się zastęp PSP oraz zastępy OSP, które podjęły działania zabezpieczające miejsce zdarzenia” – poinformował Stanisław Brzozowski, komendant powiatowy PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, cytowany przez portal TVP 3 Warszawa.

Pasażerowie składu, który uczestniczył w wypadku, skorzystali z autobusowej komunikacji zastępczej zapewnionej przez mazowieckiego przewoźnika. Maszyniście i podróżnym nic się nie stało.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram