fbpx
Źródło: Pruszkow.pl

Czerwiec 2021

11

9:06:49

Świętokrzyskie: o krok od tragedii na przejeździe w Ćmielowie

O dużym szczęściu może mówić kierowca busa, który w czwartek rano doprowadził do zderzenia z lokomotywą na przejeździe kolejowym w Ćmielowie (woj. świętokrzyskie, pow. ostrowiecki). Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nikt nie nie odniósł obrażeń.

Jak podają lokalne media, do kolizji doszło wczoraj (10.06) około godz. 8 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Zamkowej. Kierowca busa, nie zachowując ostrożności, wtargnął na skrzyżowanie z linią kolejową wprost pod lokomotywę jadącą w stronę Ostrowca Świętokrzyskiego.

W wyniku zderzenia przód auta został zniszczony. Zarówno maszynista, jak i kierujący samochodem nie odnieśli obrażeń. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że obaj mężczyźni byli trzeźwi.

W wypowiedzi udzielonej portalowi Echodnia.eu mł. asp. Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim podał, że prowadzący furgonetkę tłumaczył, iż przyczyną niezatrzymania się przed przejazdem było zagapienie. Kierowca busa został ukarany mandatem.

Skutki kolizji usuwali strażacy z JRG 2 Ostrowiec oraz KSRG OSP Ćmielów. Przez godzinę ruch na przejeździe kolejowym był utrudniony.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram