fbpx
Źródło: Facebook.com/Polregio

czerwiec 2021

14

11:06:03

Dolnośląskie: pasażerowie Polregio ewakuowani ze składu

Pasażerowie pociągu Polregio, który utknął w Długołęce jadąc z Namysłowa do Wrocławia, zostali ewakuowani przy pomocy strażaków. W składzie doszło do złamania pantografów. Jak poinformowała KW PSP Wrocław, zdarzenie miało miejsce 8 czerwca w godzinach porannych.

Służby podały, że do usterki doszło w odległości około 100 metrów od przejazdu kolejowego. Pantografy połamały się na wysokości nasypu i głębokiego rowu. W momencie zdarzenia w pociągu znajdowało się około 130 pasażerów, w tym osoby z niepełnosprawnościami i dzieci. Załoga Polregio zdecydowała, że ze względów bezpieczeństwa podróżni nie będą wypuszczani na zewnątrz, zanim na miejscu nie pojawią się służby. Zgłoszenie o awarii i prośba o interwencję wpłynęły do dyżurnej Stanowiska Kierowania KM PSP we Wrocławiu około godziny 8:21.

Strażacy, którzy przybili na miejsce zdarzenia, natychmiast przystąpili do akcji. Najpierw dokonali oceny sytuacji, a następnie rozpoczęli działania ewakuacyjne. Stopnie pociągu i nasyp kolejowy dzieliła znaczna odległość, dlatego ratownicy zdecydowali się na wykorzystanie drabin przenośnych. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji wszyscy pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani ze składu. Jak podaje KW PSP Wrocław, opóźnienie pociągu wyniosło blisko trzy godziny.

Źródło tekstu: KW PSP Wrocław/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram