fbpx
Źródło: Kgsok.pl

czerwiec 2021

14

1:06:15

Gdańska SOK w przeciągu kilku dni ujęła 6 osób posiadających narkotyki

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku, od 2 do 8 czerwca ujęli łącznie 6 osób posiadających narkotyki. Komenda Główna SOK podaje, że przy zatrzymanych znaleziono około 23 gramy niedozwolonych substancji.

Jak poinformowano na stronie KG SOK, do pierwszego zatrzymania doszło w środę 2 czerwca bieżącego roku. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Gdańsku podczas wspólnego patrolu z Funkcjonariuszem z III Komisariatu Policji Gdańsk Wrzeszcz podjęli interwencję w stosunku do trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn przebywających przy rampie rozładunkowej na stacji Tczew. Podczas interwencji okazało się, że  mężczyźni posiadali przy sobie 11 foliowych  paczek, w których znajdowało się łącznie 10 gramów suszu roślinnego oraz 3 torebki strunowe, zawierające 4 gramy białego proszku. Według oświadczenia  zatrzymanych znalezione woreczki zawierały marihuanę oraz amfetaminę. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Tczewie.  

Niecały tydzień później, we wtorek 8 czerwca funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku podczas patrolowania szlaku Pruszcz Gdański – Gdańsk Południowy zauważyli zaparkowany w pobliżu torów samochód oraz trzech mężczyzn, którzy starali się zasłonić otwarty bagażnik auta. W trakcie interwencji jeden z mężczyzn podjął próbę ucieczki z miejsca zdarzenia, jednak po krótkim pościgu został ujęty przez funkcjonariuszy SOK. Na miejsce wezwano patrol z I Komisariatu Policji Gdańsk Orunia oraz techników kryminalistyki, którzy po przybyciu ujawnili przy osobach ujętych około 6 gramów marihuany oraz około 3 gramy amfetaminy.

Dalsze czynności  sprawie prowadzą funkcjonariusze z I Komisariatu Policji Gdańsk Orunia. 

Źródło tekstu: KG SOK/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram