fbpx
Źródło: Polregio.pl UMWP/Mateusz Duchnowski

czerwiec 2021

15

8:06:35

Dwa szynobusy SA106 zasiliły tabor Polregio na Podlasiu

Park taborowy Podlaskiego Zakładu Polregio w Białymstoku powiększył się o dwa pojazdy spalinowe serii SA106. Oficjalne przekazanie oraz prezentacja pojazdów miały miejsce w piątek 11 czerwca na dworcu kolejowym w Białymstoku.

Dwa kolejne spalinowe szynobusy będą obsługiwały połączenia regionalne w województwie podlaskim. Są to pojazdy wyprodukowane przez firmę Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz, a pozyskane przez Polregio od samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

„Likwidacja białych plam transportowych to jeden z najważniejszych celów Polregio. W związku z tym, wraz z Samorządem Województwa Podlaskiego, rozbudowujemy ofertę połączeń kolejowych, aby mieszkańcy tego regionu mogli korzystać z naszych pociągów w codziennych dojazdach, np. do szkoły, pracy, do urzędu czy do lekarza. Pojazdy, które od dzisiaj będą służyć tutejszemu zakładowi POLREGIO, pozwolą nie tylko na realizację tych celów, ale przede wszystkim na podniesienie jakości naszych usług świadczonych w województwie podlaskim” – powiedział Artur Martyniuk, prezes zarządu Polregio.

W uroczystości przekazania dwóch pojazdów wzięli udział m.in. Jarosław Zieliński – Poseł na Sejm RP, Tomasz Madras – Wicewojewoda Podlaski, Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Martyniuk – Prezes Zarządu Polregio i Janina Wilczewska – Dyrektor Podlaskiego Zakładu Polregio. 

Szynobusy SA106 są przystosowane do jazdy z prędkością 120 km/h. Posiadają 60 miejsc siedzących, a łącznie może nimi podróżować 170 pasażerów. Wyposażone są m.in. w wygodne fotele, monitoring i klimatyzację. W części niskopodłogowej znajdują się specjalne miejsca dla podróżnych na wózkach inwalidzkich oraz rampy do ich załadunku.

Pojazdy będzie można spotkać na trasach Białystok – Suwałki, Białystok – Waliły, Białystok – Czeremcha, Białystok – Hajnówka oraz Hajnówka – Siedlce, a od 1 lipca również na trasie do Siemianówki.

Źródło tekstu: Polregio/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram