fbpx
Źródło: Pixabay.com/shameersrk

czerwiec 2021

16

2:06:21

W Milanówku WKD rozda sadzonki drzew

Warszawska Kolej Dojazdowa we współpracy z Urzędem Miasta Milanówka przygotowała akcję „Zielono nam”, podczas której 17 czerwca rozdawane będą sadzonki drzew iglastych i liściastych. Będzie można je otrzymać na peronie przystanku osobowego Milanówek Grudów oraz na terenie Urzędu Miasta w Milanówku przy ul. Kościuszki 45.

Przewoźnik w informacji dotyczącej inicjatywy podaje, że przyroda, równowaga ekologiczna, otaczający nas krajobraz oraz komfort życia w małych ojczyznach są dla niego bardzo ważne. Stąd też pomysł na akcję „Zielono nam” i zaangażowanie gmin oraz pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej w pomoc w nasadzeniach kompensacyjnych po usunięciu drzew na odcinku linii Grodzisk Mazowiecki – Podkowa Leśna na potrzeby budowy drugiego toru. W tym celu WKD podjęła współpracę z samorządami, na terenie których prowadzona jest inwestycja.

Do tegorocznej akcji rozdawania drzewek i ich nasadzania włączyła się gmina Milanówek, pomagająca w przekazaniu sadzonek. Chęć udział w wydarzeniu potwierdziła także gmina Grodzisk Mazowiecki, której WKD przekazała 50 sztuk drzew lipy, jakie zostaną posadzone na terenie przestrzeni publicznej Gminy. W następnym roku przedsięwzięcie będzie kontynuowane we współpracy z innymi podmiotami wyrażającymi gotowość do zaangażowania się w akcję.

W ramach inicjatywy „Zielono nam”, w dniu 17.06.2021 r. (czwartek) na peronie przystanku osobowego Milanówek Grudów oraz na terenie Urzędu Miasta w Milanówku zostanie rozdanych łącznie 500 sztuk sadzonek drzew liściastych i iglastych. Będą one wydawane za okazaniem ważnego biletu okresowego WKD lub skasowanego nie później niż 01.05.2021 r. biletu jednorazowego WKD (tj. skasowanego w okresie od 01.05.2021 r. do 17.06.2021 r. włącznie). Akcja trwać będzie w godzinach 11:30-14:00 lub do wyczerpania zapasów. Jedna osoba za okazaniem ww. biletu może otrzymać jedną sadzonkę.

Źródło tekstu: WKD/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram