fbpx
Źródło: Facebook.com/European Sleeper

czerwiec 2021

17

10:06:18

Moonlight Express i European Sleeper łączą siły. Będą nowe nocne kursy po Europie

Dwa konkurencyjne start-upy: belgijski Moonligh Express i duński European Sleeper, zdecydowały się na współpracę w zakresie uruchomienia nocnych pociągów pasażerskich w Europie. Firmy poinformowały w mediach społecznościowych, że od teraz będą działać pod jednym szyldem – European Sleeper. Do 2022 roku chcą uruchomić połączenie z Brukseli do Pragi przez Amsterdam i Berlin.

Na początku kwietnia tworzony przez dwóch młodych Belgów start-up Moonlight Express poinformował, że w ciągu najbliższego roku uruchomi nocny pociąg pasażerski na trasie Bruksela – Liège – Berlin. W ramach usługi kursy miały być obsługiwane przez różnych przewoźników, m.in. z Niemiec i Belgii. Europejskie połączenie miało ruszyć już w 2022 roku. [czytaj więcej]

Podobne plany ogłosił holenderski start-up European Sleeper. Firma zapowiedziała, że przy współpracy z RegioJet uruchomi nocne połączenie z Brukseli przez Antwerpię, Rotterdam, Berlin i Drezno, aż do Pragi. Wówczas start-upy twierdziły, że rynek jest na tyle duży, aby oba podmioty mogły ze sobą konkurować. Teraz zmieniają zdanie i tworzą wspólnego operatora pod szyldem obu European Sleeper.

W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku firmy poinformowały, że połączyły siły, ponieważ pracowały nad takimi samymi projektami i napotykały na identyczne trudności.

„Zdecydowaliśmy się na stworzenie jednego silnego operatora pociągów nocnych, zamiast rywalizowania w ramach dwóch konkurencyjnych inicjatyw. Obie niezależne organizacje rozpoczęły budowę sieci nocnych połączeń z Belgii i Holandii niemal w tym samym czasie. W trakcie prac mierzyliśmy się z tymi samymi wyzwaniami i pokonywaliśmy te same problemy techniczne i proceduralne. Udało nam się skoordynować nasze działania i zbudować między sobą dobre relacje” – poinformowano na Facebookowych profilach start-upów.

Firmy podkreśliły, że dzięki połączeniu sił mogą skupić się na jednym projekcie i nawiązać lepsze relacje z partnerami, z którymi współpracują. Uruchomienie nocnego pociągu European Sleeper z Brukseli przez Amsterdam i Berlin do Pragi ma nastąpić w 2022 roku.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram