fbpx
Źródło: Stowarzyszenie Wykluczenie Transportowe

czerwiec 2021

17

11:06:31

Ruszyła kampania społeczna #WybieramZbiorKom promująca transport zbiorowy

Wystartowała ogólnopolska kampania społeczna #WybieramZbiorKom, mająca na celu promowanie transportu zbiorowego. Jej pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Wykluczenie Transportowe. Inauguracja kampanii odbyła się 15 czerwca w Sejmie RP. Honorowy patronat nad inicjatywą objął m.in. prezes UTK Ignacy Góra.

W wydarzeniu wzięli udział: Prezes Stowarzyszenia Wykluczenie Transportowe Iwona Budych, Wiceminister Infrastruktury Marcin Horała, posłanka Lewicy Paulina Matysiak, poseł KO Franciszek Sterczewski i posłanka Polski 2050 Hanna Gil-Piątek. Wszyscy zaproszeni goście, będący przedstawicielami różnych klubów parlamentarnych, byli zgodni – wizerunek transportu zbiorowego w dobie pandemii został nadszarpnięty i wymaga szybkiej odbudowy. Posłowie zachęcali do korzystania z komunikacji zbiorowej.

„Od marca 2020 roku, czyli od początku pandemii Covid-19 w Polsce, sektor transportu zbiorowego odnotowuje drastyczne spadki w przewozach pasażerskich. Stąd, nie mogąc pozostawać obojętnym na to postępujące zjawisko, postanowiliśmy jak najszybciej stworzyć ogólnopolską kampanię społeczną #WybieramZbiorKom. Cel jest jeden: odbudować wizerunek transportu publicznego. Mamy nadzieję, że przy wsparciu różnych środowisk uda nam się dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, a co za tym idzie zachęcić do podróżowania ZbiorKomem” – wyjaśniła Iwona Budych, Prezes Stowarzyszenia Wykluczenie Transportowe.

Na stronie internetowej kampanii można znaleźć [petycję] #WybieramZbiorKom, która już w pierwszym dniu uruchomienia otrzymała wiele podpisów poparcia.

„Najlepsze nawet inwestycje, rozwój infrastruktury, programy wspierające rozwój transportu nie zadziałają, jeżeli nie będzie pasażerów. One są po to, aby wszystkim Polakom szybciej, sprawniej podróżowało się po swoim mieście, powiecie czy też po całym kraju” – wskazał Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.

Posłanka Paulina Matysiak, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym, dodała że przy zachowaniu należytych środków ostrożności podróżowanie transportem publicznym jest bezpieczne, a ona sama chętnie korzysta z komunikacji zbiorowej.

Kampania społeczna #WybieramZbiorKom potrwa do końca bieżącego roku. W jej ramach w kolejnych miesiącach odbędą się liczne wydarzenia promujące transport zbiorowy. Podejmowane działania i aktualne informacje można śledzić na [kanałach społecznościowych] i [stronie internetowej] projektu. Inicjatywa została objęta patronatem honorowym prezesa Urzędu Transportu Kolejowego dr. inż. Ignacego Góry oraz posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Liberadzkiego.

Źródło tekstu: Stowarzyszenie Wykluczenie Transportowe/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram