fbpx
Źródło: KPP Mikołów

czerwiec 2021

18

10:06:38

Śląskie: 77-letnia rowerzystka wjechała pod pociąg. Zginęła na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godziny 9 na niestrzeżonym przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. Powstańców w Orzeszu (woj. śląskie). 77-letnia rowerzystka wjechała wprost pod koła pociągu pasażerskiego. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, kobieta zginęła na miejscu.

Do wypadku doszło na niestrzeżonym, ale oznakowanym przejeździe w dzielnicy Jaśkowice. Służby poinformowały, że 77-latka, która jechała rowerem do domu, nie zachowała należytej ostrożności i wtargnęła prosto pod pędzący pociąg osobowy relacji Warszawa – Praga. Kobieta nie miała szans na przeżycie.

Po wypadku ruch drogowy i kolejowy na przejeździe zostały całkowicie wstrzymane. Na miejscu pracowali strażacy oraz policja pod nadzorem prokuratora, który dokonał oględzin i zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok kobiety. Służby podały, że utrudnienia w ruchu zakończyły się około godziny 12:30.

Maszyniście składu nic się nie stało. Jak podaje policja, mężczyzna był trzeźwy, jednak funkcjonariusze pobrali od niego próbki krwi w celu przeprowadzenia testów na obecność substancji psychoaktywnych.

Pasażerowie pociągu, który uczestniczył w wypadku, kontynuowali podróż autobusową komunikacją zastępczą. Przyczyny tragicznego zdarzenia zostaną wyjaśnione w toku śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram