fbpx
Źródło: Zstk.edu.pl

czerwiec 2021

19

11:06:00

Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej już 24 czerwca

W czwartek 24 czerwca o godzinie 11 odbędzie się finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej „Europa Pełną Parą 2021”. Inicjatywa wpisująca się w trwający Europejski Rok Kolei jest adresowana do uczniów techników z klas o profilach kolejowych. Za organizację konkursu odpowiadają Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei i Stacja Muzeum.

Główną ideą inicjatywy jest pomoc uczniom w przyswojeniu wiedzy z zakresu przedmiotów kolejowych oraz wsparcie ich w przygotowaniu do egzaminów zawodowych. Konkurs wyłoni trzech laureatów, a kolejne cztery osoby otrzymają rzeczowe nagrody pocieszenia.

Do konkursu zgłosiło się 236 osób, a do pierwszego etapu, który odbył się 22 kwietnia, zakwalifikowało się 211 z nich. W ramach tej części uczniowie rozwiązywali zdalnie test jednokrotnego wyboru, składający się z 40 pytań. Do finału przeszło 39 uczniów z największą ilością punktów – trzech z nich odpowiedziało na pytania bezbłędnie. Taki wynik osiągnęli: Miłosz Ratyński z Technikum Kolejowego im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, Dominik Maślanka z Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach oraz Hubert Kempko z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 im. Bolesława Chrobrego w Łodzi.

Drugi etap będzie zdecydowanie trudniejszy. Jak czytamy w regulaminie, odbędzie się on na terenie Stacji Muzeum, przy ul. Towarowej w Warszawie. Zmagania 39 uczestników zostaną podzielone na dwie części. W ramach pierwszej, zakwalifikowani uczniowie będą rozwiązywać test z wykorzystaniem aplikacji mobilnej na ekranie własnego telefonu komórkowego lub laptopa. Do finału przejdzie 7 osób, które na tym etapie zdobędą największą ilość punktów.

W ścisłym finale uczestnicy zmierzą się z pulą 50 pytań. Będą kolejno odpowiadali ustnie na wylosowane pytanie. Osoba, która nie udzieli poprawnej odpowiedzi odpadnie z rywalizacji. Każdy z uczniów może otrzymać maksymalnie 6 pytań, czas na udzielenie odpowiedzi to 60 sekund. Konkurs będzie trwał do momentu wyłonienia trzech laureatów, których ogłosi komisja.

Patronami wydarzenia są Warszawska Szybka Kolej Miejska, DB Cargo Polska, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, Warszawska Kolej Dojazdowa oraz Stowarzyszenie Klub Miłośników EKD / WKD. Z regulaminem konkursu można zapoznać się [tutaj].

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram