fbpx
Źródło: Gov.pl

czerwiec 2021

19

8:06:00

Koleje Mazowieckie wspierają warszawską akcję „Krwiobieg”

W stolicy rusza dziś czwarta edycja wydarzenia „Krwiobieg Warszawa”. Celem jest promocja idei krwiodawstwa, zbiórka funduszy na jego rozwój, a także propagowanie idei wolontariatu i zdrowego trybu życia.

W minionym roku wydarzenie odbyło się zdalnie. W tym krwiodawcy znów mogą pobiec wspólnie. Organizatorem akcji jest Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, a partnerem m.in. spółka Koleje Mazowieckie.

Bieg wystartuje z Wybrzeża Gdyńskiego 4 w Warszawie. Co ważne, każdy może odnaleźć się w proponowanej formie przebycia biegu – zróżnicowanym dystansie oraz technice. Udział mogą wziąć dorośli i dzieci. Nowością jest w tym roku inicjatywa pod nazwą Aktywnie dla PCK „Idę – biegnę – wspieram!” Jest ona przeznaczona dla tych, którzy chcą wesprzeć cel charytatywny biegu, ale z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w dzisiejszym wydarzeniu. Aktywność jest przeznaczona dla dzieci i dorosłych, minimalny dystans do pokonania to 1 km, który można przebyć biegnąc lub idąc. Uczestnicy mogą wybrać dowolną lokalizację i pokonać dystans 19 lub 20 czerwca 2021 roku.

„Idea krwiodawstwa jest sprawą zawsze aktualną. A w dobie wciąż obecnej z nami pandemii, każdego dnia jeszcze bardziej przekonujemy się, jak bezcenne jest nasze zdrowie. Jako spółka chętnie angażująca się w akcje propagujące idee ważne społecznie poprzez partnerstwo w tym wydarzeniu, zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w biegu. Udział w nim, podobnie jak krwiodawstwo, jest darem prosto z serca i postawą godną do naśladowania” powiedział Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

„Honorowe Krwiodawstwo dla Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedną z najważniejszych działalności statutowych. Wynika to nie tylko z faktu, że w 1935 r. Polski Czerwony Krzyż rozpoczął zorganizowaną działalność na rzecz krwiolecznictwa w Polsce, ale przede wszystkim, że zdrowie i życie drugiego człowieka jest najwyższą wartością, a humanitaryzm przyświecający wszystkim członkom naszej organizacji tylko mobilizuje do ratowania życia. Krwiobieg Warszawa natomiast to wydarzenie, w którym zachęcamy do oddawania tego bezcennego leku, szczególnie tych niezdecydowanych” powiedziała Honorata Krzywoń, dyrektor MOO PCK Warszawa.

Źródło: Facebook/Koleje Mazowieckie

Więcej informacji na temat Warszawskiego Krwiobiegu, a także link do rejestracji udziału można znaleźć [tutaj].

Źródło tekstu: Koleje Mazowieckie/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram