fbpx
Źródło: Wybieramzbiorkom.org

czerwiec 2021

20

11:06:00

Aktualizacja: 24.06.2021, godz. 15:10

#WybieramZbiorKom – podpisz petycję i wesprzyj akcję!

Ruszyła internetowa petycja wspierająca akcję #WybieramZbiorKom zainicjowaną przez Stowarzyszenie Wykluczenie Transportowe. Celem kampanii jest przekonanie społeczeństwa, aby powróciło do środków transportu zbiorowego: autobusów, pociągów czy tramwajów.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa doprowadziła do znacznych spadków w przewozach pasażerskich i drastycznie zmniejszyła wpływy przewoźników ze sprzedaży biletów. Stowarzyszenie Wykluczenie Transportowe powołuje się na badania naukowe, które dowodzą, że przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, ryzyko zakażenia w środkach transportu zbiorowego jest bardzo niskie.

Inicjatywa #WybieramZbiorKom ma na celu odbudowanie wizerunku transportu publicznego w oczach społeczeństwa. Na stronie akcji czytamy, że apel jest skierowany do wszystkich pasażerów, miłośników komunikacji zbiorowej, instytucji centralnych i samorządowych, organizatorów przewozów, przewoźników i operatorów. Pełną treść apelu i petycję do podpisania można znaleźć [tutaj].

Do poparcia inicjatywy zachęca Iwona Budych, prezes Stowarzyszenia Wykluczenie Transportowe.

„Celem naszej kampanii jest uświadomienie potencjalnych podróżnych, że obecnie podróżowanie transportem zbiorowym jest - i również było - bezpieczne. Dlatego, aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców, oprócz różnego rodzaju akcji promujących transport zbiorowy zdecydowaliśmy się również na utworzenie petycji, która przekazana zostanie wraz z podpisami decydentom. W petycji apelujemy i wskazujemy potrzebę stworzenia konkretnego katalogu zachęt, aby potencjalny pasażer wybrał ponownie autobus, pociąg czy tramwaj. Cieszy nas fakt, że w pierwszym tygodniu kampanii podpisało ją bardzo wiele osób. Podpisy będą zbierane jeszcze przez miesiąc. To ważna społeczna kampania, która zwraca uwagę również na problem wykluczenia transportowego w Polsce” – mówi Serwisowi Kolejowemu Iwona Budych.

Kampania społeczna #WybieramZbiorKom została zainaugurowana 15 czerwca w Sejmie RP. W wydarzeniu wzięli udział m.in. prezes Stowarzyszenia Wykluczenie Transportowe Iwona Budych, wiceminister infrastruktury Marcin Horała oraz posłowie reprezentujący różne środowiska polityczne. [czytaj więcej]

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram