fbpx
Źródło: Facebook.com/KP PSP w Świeciu

czerwiec 2021

21

2:06:58

Kujawsko-pomorskie: kierowca z urazem głowy w szpitalu po zderzeniu na przejeździe

Około godziny 9:40 na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Jeżewo (woj. kujawsko-pomorskie) doszło dziś do zderzenia samochodu osobowego marki Fiat z pociągiem pasażerskim. 26-letni kierowca auta odniósł poważne obrażenia – podaje portal Tvn24.pl.

Zdarzenie miało miejsce na strzeżonym przejeździe kolejowym na trasie Bydgoszcz – Gdańsk. Z informacji przekazanych przez świadków wynika, że pomimo nadjeżdżającego pociągu, rogatki nie były opuszczone. Młody kierowca widząc otwarte zapory wjechał wprost pod rozpędzony pociąg, doznając obrażeń głowy i miednicy na skutek zaistniałej kolizji.

Na miejsce zdarzenia zostały wezwane straż, policja i helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do wydostania 26-latka ze zniszczonego samochodu konieczne było użycie przez strażaków narzędzi hydraulicznych. Służby udzieliły poszkodowanemu kierowcy niezbędnej pomocy. Następnie mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowca LPR.

W czasie działań służb pasażerowie uczestniczącego w kolizji składu pozostawali w wagonach. Z uwagi na upały, lokalne władze zapewniły im butelki z wodą. Około godziny 12 podróżni kontynuowali jazdę komunikacją zastępczą.

Tor, na którym doszło do zdarzenia, został zablokowany. Ruch na trasie Bydgoszcz – Gdańsk odbywał się drugim torem. Na razie nie wiadomo, czy szlabany pozostały otwarte przez błąd pracownika kolei, czy awarię techniczną. Przyczyny zdarzenia wyjaśniają policja oraz PKP.

pg

Źródło: Facebook.com/KP PSP w Świeciu
Źródło: Facebook.com/KP PSP w Świeciu

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram