fbpx
Źródło: Facebook.com/OSP KSRG Biała

czerwiec 2021

21

9:06:01

Wielkopolska: zderzenie pociągu i auta osobowego na przejeździe w miejscowości Kadłubek

Kierowca samochodu osobowego został przewieziony do szpitala po tym, jak jego auto zderzyło się z pociągiem pasażerskim na przejeździe kolejowym w miejscowości Kadłubek (woj. wielkopolskie, gm. Trzcianka). Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach południowych.

Według informacji opublikowanych przez lokalne media, w niedzielę około godz. 12. kierujący samochodem osobowym marki Renault, 58-letni mieszkaniec gminy Trzcianka, podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy wjechał pod pociąg osobowy relacji Piła – Krzyż Wielkopolski. W wyniku zderzenia pojazdów mężczyzna doznał wstrząśnienia mózgu i obrażeń ciała. Został przetransportowany do szpitala. Był jedyną osobą podróżującą autem.

Pociąg osobowy, który uczestniczył w zdarzeniu, należy do spółki Polregio. Żadna z osób jadących składem nie odniosła obrażeń.

Ustaleniem przyczyn zderzenia pojazdów zajmuje się policja. Na ten moment nie wskazano winnego.

Przejazd kolejowy, na którym doszło do niebezpiecznej sytuacji, wyposażony jest w sygnalizację świetlną i dźwiękową. W następstwie zdarzenia ruch kolejowy na trasie został czasowo wstrzymany.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram