fbpx
Źródło: Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna w Orli

czerwiec 2021

22

10:06:31

Podlasie: 20-latek w szpitalu po wjechaniu autem pod szynobus

Utrudnienia w ruchu kolejowym oraz odwołana część kursów - to skutki zdarzenia, do jakiego doszło wczoraj przed godz. 16 na przejeździe kolejowym w Orlance (woj. podlaskie, gm. Bielsk Podlaski). Kierujący autem osobowym młody mężczyzna wtargnął pod jadący szynobus.

Lokalne media informują, że służby otrzymały zgłoszenie wypadku o godz. 15:41. 20-letni mężczyzna prowadzący samochód osobowy marki Seat, podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy w miejscowości Orlanka wtargnął pod szynobus relacji Hajnówka – Białystok. W wyniku zderzenia pojazdów ranny kierowca auta został przetransportowany do szpitala.

Autobus szynowy, który uczestniczył w zdarzeniu, należy do spółki Polregio. W chwili wypadku podróżowało nim kilkanaście osób. Żadna z nich nie odniosła obrażeń. Przewoźnik zapewnił pasażerom komunikację zastępczą.

Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK, w wypowiedzi cytowanej przez Radio Białystok poinformował, że przejazd kolejowy, na którym doszło do zdarzenia, wyposażony jest w prawidłowo działającą sygnalizację świetlną i dźwiękową.

Na miejscu wypadku pracowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja, której funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające.

W następstwie zderzenia pojazdów wystąpiły utrudnienia w ruchu kolejowym. Część połączeń realizowanych przez Polregio została odwołana.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram