fbpx
Źródło: Polregio.pl

Czerwiec 2021

22

2:06:36

Polregio otworzyło nowe centrum serwisowe w Kołobrzegu

Polregio poinformowało, że 18 czerwca zostało otwarte nowe centrum warsztatowo-magazynowe na terenie zachodniopomorskiego zakładu spółki w Kołobrzegu. Obiekt jest przystosowany do obsługi najnowszych pojazdów kolejowych, w tym również hybrydowych.

Budowa zaplecza ruszyła w maju 2020 roku i pomimo warunków pandemicznych została zakończona planowo w ciągu 12 miesięcy. Inwestycja o wartości ponad 5 mln złotych umożliwia sprawną realizację procesu utrzymania nowoczesnego taboru kolejowego. W Kołobrzegu realizowany jest serwis i eksploatacja pojazdów spalinowych, hybrydowych oraz elektrycznych. Centralne położenie miasta umożliwia bliskie dotarcie do stacji obsługiwanych przez pociągi Polregio. Do głównych relacji zalicza się Kołobrzeg – Szczecin Główny, Sławno – Darłowo, Koszalin – Mielno Koszalińskie i Szczecin Główny – Szczecinek.

To już drugi etap rozbudowy zaplecza technicznego spółki Polregio w województwie zachodniopomorskim. Inwestycja ma na celu dostosowanie możliwości technicznych i technologicznych sekcji do obsługi nowoczesnych pasażerskich pojazdów kolejowych, które stanowią własność zachodniopomorskiego magistratu. W 2015 roku został zrealizowany I etap inwestycji o wartości 5 mln złotych, na którą składała się budowa hali przeglądowo-naprawczej oraz rozbudowa istniejącej infrastruktury drogowej.

Całość realizowanej inwestycji modernizacji zaplecza technicznego w Kołobrzegu o łącznej wartości 10 mln złotych umacnia pozycję spółki POLREGIO na rynku usług kolejowych. Intensywnie zajmujemy się dalszymi przedsięwzięciami, które podniosą komfort podróży pasażerom, a dla załogi spółki będą oznaczać możliwość wykonywania obowiązków na najnowocześniejszym taborze. Pracujemy obecnie nad programem wieloletniej inwestycji w nowy tabor i zaplecze techniczne” – podkreśla Artur Martyniuk, Prezes Zarządu Polregio.

Źródło tekstu: Polregio/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram