fbpx
Źródło: Policja.pl

czerwiec 2021

23

11:06:09

O krok od tragedii w Płocku. Pijany kierowca utknął na przejeździe

W poniedziałek na przejeździe kolejowo-drogowym w Płocku 27-letni kierowca przejechał pod opadającymi rogatkami i utknął na torowisku. Udało mu się w porę zjechać z przejazdu i uniknąć tragedii. Jak podaje KMP w Płocku, mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do incydentu doszło na przejeździe w ciągu ul. Wyszogrodzkiej. 27-letni mieszkaniec Płocka kierujący samochodem osobowym marki Audi, wjechał na torowisko ignorując sygnalizację świetlną i zamykające się rogatki. Mężczyzna utknął na przejeździe, wrzucił bieg wsteczny i próbował wrócić na jezdnię, uderzając autem w opuszczoną zaporę. W końcu udało mu się opuścić torowisko i uniknąć zderzenia z pociągiem.

O incydencie zostali poinformowani funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Po przybyciu na miejsce mundurowi zbadali stan trzeźwości kierowcy za pomocą alkomatu. Okazało się, że sprawca zdarzenia był pijany – miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 27-latka. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze z KMP w Płocku podkreślają, że mężczyzna wykazał się w swoim działaniu całkowitym brakiem rozsądku i tylko dzięki dużemu szczęściu uniknął tragedii. Przypominają, że lekceważenie sygnałów ostrzegawczych, znaków drogowych czy wjeżdżanie pod zamykające się rogatki to najczęstsze przyczyny śmiertelnych wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram