fbpx
Źródło: Kolejedolnoslaskie.pl

czerwiec 2021

24

1:06:19

Wrocław: umowa dot. UrbanCard wygasa, porozumienia brak

Koleje Dolnośląskie opublikowały 24 czerwca na swojej stronie internetowej oświadczenie dotyczące honorowania biletów UrbanCard w pociągach przewoźnika. Od 1 lipca wrocławianie nie skorzystają z usługi zapewniającej im możliwość odbywania przejazdów koleją w obrębie miasta na korzystnych warunkach.

Do 30 czerwca obowiązuje umowa między Kolejami Dolnośląskimi, Polregio i władzami Wrocławia dotycząca honorowania biletów MPK na pokładach pociągów należących do wspomnianych przewoźników. Zgodnie z wypracowanym w 2013 r. układem, pasażerowie posiadający papierowe przejazdówki na okaziciela, bilety okresowe zarejestrowane na elektronicznej legitymacji studenckiej lub karcie UrbanCard, mogli na dogodnych warunkach korzystać z usług świadczonych przez powyższe spółki kolejowe w obrębie miasta.

Głównym tematem sporów był model rozliczania wynagrodzenia, jakie Wrocław miałby płacić przewoźnikom za świadczenie usług, a także termin obowiązywania nowej umowy. Pomimo pojawiających się w maju pozytywnych informacji dotyczących zaakceptowania przez miasto propozycji złożonej przez Koleje Dolnośląskie w sprawie sposobu naliczania opłat, ostatecznie nie doszło do zawarcia porozumienia. [czytaj więcej]

Oznacza to, że od 1 lipca z usług przewoźników wrocławianie będą mogli korzystać tylko w przypadku posiadania ważnego biletu kolejowego. Koleje Dolnośląskie poinformowały w związku z tym, że osoby, które odbywały przejazdy w ramach biletów długookresowych, będą mogły je wymienić lub zwrócić. Przewoźnik zapewnia także, że jest gotów na dalsze prowadzenie rozmów.

Koleje Dolnośląskie i Polregio złożyły wiele propozycji przedłużenia umowy. Urząd Miejski we Wrocławiu nie przyjął żadnej z nich. Na ostatnią nie wpłynęła odpowiedź. Spółka wciąż jednak otwarta jest na dialog. Niniejsza informacja wynika z zapisów Rozporządzenia Komisji UE nr 454/2011” - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez KD.

Koleje Dolnośląskie rozpoczęły także akcję informacyjną dotyczącą zaistniałej sytuacji. Na dworcach kolejowych znajdujących się we Wrocławiu pojawiły się informacje o zaprzestaniu świadczenia usług w ramach UrbanCard.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram