fbpx
Źródło: KG SOK

Czerwiec 2021

24

11:06:46

Zachodniopomorskie: funkcjonariusze SOK ujęli złodzieja mienia kolejowego

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie ujęli sprawcę kradzieży kabla telekomunikacyjnego ze szlaku Szczecin Zdroje – Regalica. Jak podaje KG SOK, do zatrzymania doszło 18 czerwca.

W dniu zdarzenia komendant zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie otrzymał z fotopułapki sygnał o obecności osoby postronnej na szlaku Szczecin Zdroje – Regalica, w miejscu gdzie wcześniej dochodziło do kradzieży urządzeń infrastruktury kolejowej. Na interwencję zostali skierowani członkowie Grupy Operacyjno – Interwencyjnej ze szczecińskiej komendy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ujęli 45-letniego mężczyznę, przy którym znaleziono odcięty kabel telekomunikacyjny o długości 50 metrów oraz nóż i siekierę. Na skutek kradzieży, na szlakach Szczecin Zdroje – Regalica i Szczecin Zdroje – Szczecin Podjuchy wystąpiły brak łączności oraz awaria półsamoczynnych blokad liniowych.

Ujęty mężczyzna został przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom policji. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Szczecin Dąbie.

Źródło tekstu: KG SOK/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram