fbpx
Źródło: Facebook.com/OSP KSRG Piekoszów

czerwiec 2021

25

11:06:16

Świętokrzyskie: dwóch pijanych mężczyzn wpadło pod lokomotywę

W miejscowości Piekoszów (woj. świętokrzyskie, pow. kielecki) dwóch pijanych mężczyzn wpadło wczoraj po godz. 16 pod lokomotywę towarową. 51-latek odniósł poważne obrażenia nogi i utknął pod pojazdem, drugi mężczyzna, w wieku 41 lat, upadł na peron doznając licznych potłuczeń – podaje OSP Piekoszów.

Zdarzenie miało miejsce w pobliżu przystanku kolejowego Piekoszów, na trasie Połaniec – Rykoszyn. Z ustaleń służb wynika, że obaj poszkodowani mężczyźni mieli około 3 promile alkoholu we krwi. W chwili zdarzenia najprawdopodobniej spożywali go w okolicach przystanku, nie zachowali ostrożności i wpadli pod nadjeżdżającą lokomotywę towarową ET41-168-A PKP Cargo. Maszynista był trzeźwy, nie odniósł żadnych obrażeń.

Jako pierwsi zgłoszenie o wypadku odebrali strażacy z OSP KSRG Piekoszów, którzy natychmiast wyjechali do zdarzenia. Na miejsce wezwano też dwie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze z Kielc, zespół ratownictwa medycznego, funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i Policję. Wsparcia duchowego i medycznego udzielał służbom kapelan strażaków ks. Łukasz Zygmunt.

Działania strażaków z Piekoszowa polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i współpracy z maszynistą w celu uwolnienia 51-latka spod lokomotywy. Następnie mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy i przekazano służbom medycznym. W tym samym czasie trwały czynności ratownicze przy drugim poszkodowanym. Obaj mężczyźni z obrażeniami trafili do szpitala.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram