fbpx
Źródło: Facebook.com/Muzeum Kolejnictwa

czerwiec 2021

26

8:06:00

Rozpoczęcie wakacji z „Lokomotywą” w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na rozpoczęcie wakacji z „Lokomotywą”. W czasie wydarzenia najmłodsi będą bawić się w rytmie wiersza Juliana Tuwima. Event odbędzie się dziś i jutro w godzinach od 10 do 16 na terenie jaworzyńskiej placówki.

W ramach inicjatywy dzieci wezmą udział w zabawie ruchowej, prowadzonej przez aktora i animatora Dariusza Lecha z Fundacji Tańca i Kultury Tanecznej „CHOREIA”. Pod okiem opiekuna najmłodsi przygotują inscenizację wiersza „Lokomotywa” autorstwa Juliana Tuwima.

Wydarzeniu będzie towarzyszyło zwiedzanie wystawy stałej „Lokomotywa”, która została otwarta 1 czerwca. Zainspirowana wierszem ekspozycja obejmuje jedyny w Polsce egzemplarz lokomotywy parowozowej OKi2-27 oraz 5 krytych wagonów towarowych.

„Oprócz pasażerów lokomotywa wiezie ładunki, wśród których znajdują się krowy, konie, banany, fortepiany, armata, dębowe stoły i szafy, słoń, niedźwiedź, żyrafy oraz mnóstwo bagaży. Wszystkich można spotkać w nowo utworzonej interaktywnej wystawie w wagonach towarowych oraz zabytkowym parowozie w jaworzyńskiej placówce” – podaje Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie.

Wszystkie informacje o biletach na zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej można znaleźć na [stronie internetowej] placówki.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram