fbpx
Źródło: Pixabay.com/Dariusz Sankowski

czerwiec 2021

27

8:06:00

Bezpieczny Przejazd publikuje „Wakacyjny niezbędnik odpowiedzialnego kierowcy”

Kampania społeczna „Bezpieczny przejazd…”, której celem jest przeciwdziałanie brawurze i łamaniu przepisów ruchu drogowego w obrębie przejazdów kolejowych, opublikowała na swojej stronie internetowej poradnik dla kierowców. Zawiera on wskazówki dotyczące prawidłowego pokonywania skrzyżowań kolejowo-drogowych.

Rozpoczyna się okres wakacyjny, a co za tym idzie, czas wzmożonych podróży. Wiele osób wyruszy w nie samochodami i motocyklami, a na swojej trasie spotka przejazdy kolejowe, których w naszym kraju jest około 13 tysięcy. Ich prawidłowe pokonywanie to istotny element bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy pojazdem mechanicznym.

Biorąc pod uwagę dużą liczbę niebezpiecznych zdarzeń, jakie mają miejsce na skrzyżowaniach dróg z liniami kolejowymi, kampania społeczna „Bezpieczny przejazd…” przypomina o podstawowych zasadach, których muszą przestrzegać kierowcy. Należą do nich zarówno znajomość przepisów ruchu drogowego, jak również zasad funkcjonowania sygnałów świetlnych i dźwiękowych umieszczonych przy tego typu skrzyżowaniach.

Każda osoba, która prowadzi pojazd mechaniczny, musi pamiętać o tym, że jest odpowiedzialna nie tylko za własne zdrowie i życie, ale także za innych uczestników ruchu.

W ruchu drogowym znaczenie mają sekundy, a mylna ocena sytuacji może prowadzić do zdarzeń niebezpiecznych” – czytamy w publikacji zamieszczonej na stronie Bezpieczny-przejazd.pl.

„Wakacyjny niezbędnik odpowiedzialnego kierowcy” dostępny jest [tutaj].

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram