fbpx
Źródło: pixabay.com/Frankowisko

czerwiec 2021

27

11:06:00

UTK: Szkolenie „EVR-Rejestracja pojazdów kolejowych” przełożone na 29 lipca

Urząd Transportu Kolejowego poinformował, że szkolenie „EVR-Rejestracja pojazdów kolejowych” organizowane w ramach Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego (ABK) planowane na 30 czerwca 2021 roku, odbędzie się 29 lipca o godz. 10. Zmiana terminu wynika z prac wdrożeniowych prowadzonych w Agencji Kolejowej Unii Europejskiej.

Zapisy na spotkanie ruszą tydzień przed jego planowanym terminem. Komunikat przypominający o szkoleniu będzie zamieszczony na stronie UTK. Zapisy na wszystkie szkolenia i dotyczące ich informacje znaleźć można na stronie [Akademii].

Na szkoleniu zostanie omówione praktyczne wykorzystanie europejskiego rejestru pojazdów kolejowych (EVR) do rejestracji pojazdów kolejowych. Przedstawiona będzie procedura uzyskania kodu organizacji i konta użytkownika w EVR. Omówione zostaną też: role i zakres uprawnień dla poszczególnych ról w EVR, składanie wniosku przez użytkownika o rezerwację EVR, rejestrację pojazdu, zmianę danych i wycofanie pojazdu. Następnie przedstawione zostanie rozpatrywanie wniosku przez jednostkę rejestrującą, aż do wydania potwierdzenia o rejestracji/zmianie danych w EVR. Na koniec omówione zostaną inne funkcjonalności EVR, takie jak dostęp do danych, czy zmiana informacji o organizacji” – podaje UTK.

Celem ABK jest kształtowanie bezpiecznego, konkurencyjnego oraz sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego przez wyrównywanie poziomu wiedzy i kompetencji uczestników tego sektora transportu. Akademia stanowi też platformę upowszechniającą i wspomagającą wymianę dobrych praktyk.

W ramach projektu do czerwca 2022 r. przeprowadzone zostaną bezpłatne szkolenia dla minimum 3 tys. przedstawicieli rynku kolejowego.

Inicjatywa jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło tekstu: Utk.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram