fbpx
Źródło: t4.ckziu25.sosnowiec.pl/

czerwiec 2021

28

8:06:33

CTL Logistics wesprze kształcenie przyszłych kolejarzy w Sosnowcu

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU) w Sosnowcu oraz CTL Logistics podpisały list intencyjny, na mocy którego podmioty podejmą współpracę w celu kształcenia wyspecjalizowanej kadry pod potrzeby rynku kolejowego. 23 czerwca dokument podpisali członek zarządu ds. operacji CTL Logistics Andrzej Pawłowski i dyrektor CKZiU w Sosnowcu Jacek Górski.

Na mocy podpisanego porozumienia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu wytypuje klasy lub grupy uczniów dla potrzeb kształcenia w tematyce związanej ze specyfiką działalności CTL Logistics. Kolejowa spółka umożliwi im oraz nauczycielom placówki edukacyjnej organizację zajęć, staży, szkoleń branżowych, praktyk, a także wizyt studyjnych rozwijających umiejętności. Ponadto przewoźnik nieodpłatnie dostarczy CKZiU materiały i urządzenia wraz z dokumentacją techniczną, w celu podnoszenia jakości kształcenia zawodowego.

„Edukacyjny szlak przecieraliśmy dość nietypowo, bo od Berlina i naszej spółki CTL Logistics Gmbh. Od dwóch lat realizujemy w Niemczech program współpracy ze szkołą zawodową w Berlinie. W jego ramach zatrudniamy uczniów, którzy mają zapewnioną umowę o pracę, realizują program praktyk, a jednocześnie uczęszczają do szkoły. Każdy tydzień nauki, to połączenie trzech dni praktyki w CTL Logistics Gmbh oraz dwóch dni teorii w szkole. (…) W Polsce skupiamy się na Sosnowcu, bo tutaj mamy odpowiednie zaplecze sprzętowe jak ikadrowe, aby młodzież mogła się kształcić i w praktyce poznać specyfikę pracy na kolei” – podkreśla członek zarządu ds. operacji CTL Logistics Andrzej Pawłowski.

Wchodzące w skład CKZiU „Technikum nr 4 Transportowe Sosnowiec” będzie w tym roku obchodzić 70-lecie powstania. Początki edukowania przyszłych kolejarzy w tej placówce sięgają roku 1951, kiedy swoją działalność zainaugurowało Technikum Ekonomiczno-Kolejowe Ministerstwa Kolei. W 1994 roku nazwę szkoły zmieniono na Zespół Szkół Kolejowych, a w 2002 roku na Zespół Szkół Technicznych i Licealnych. Od 2013 roku Technikum jest częścią Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

Więcej o współpracy CTL Logistics i CKZiU w Sosnowcu można przeczytać [tutaj].

Źródło tekstu: Ctl.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram