fbpx
Źródło: Lubelska.policja.gov.pl

czerwiec 2021

28

9:06:25

Lubelskie: 17-latek zginął pod kołami pociągu towarowego

Do śmiertelnego wypadku kolejowego doszło wczoraj około godz. 22:30 w miejscowości Trawniki (woj. lubelskie, pow. świdnicki). Ofiarą jest 17-latek, który wpadł pod jadący pociąg towarowy podczas przechodzenia przez tory – podaje portal Radia Lublin.

Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że tuż przed tragicznym zdarzeniem nastolatek wysiadł z pociągu pasażerskiego i wkroczył na przejście dla pieszych prowadzące przez torowisko. Nie zachował jednak należytej ostrożności i wszedł wprost pod jadący skład towarowy. Na skutek potrącenia 17-latek doznał śmiertelnych obrażeń.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie poinformowali, że maszynista pociągu towarowego dawał sygnały ostrzegawcze, jednak nastolatek nie zauważył i nie usłyszał zbliżającego się składu. Śledczy ustalili, że jedną z przyczyn wypadku mogło być korzystanie przez 17-latka z telefonu komórkowego podczas przekraczania torowiska.

Jak informują lokalne media, ofiara była mieszkańcem powiatu świdnickiego. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmuje się policja. Funkcjonariusze weryfikują m.in. czy w chwili wypadku nastolatek korzystał ze słuchawek.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram