fbpx
Źródło: Intercity.pl

czerwiec 2021

28

11:06:46

Podróże składami wagonowymi PKP Intercity możliwe bez rezerwacji

Od 26 czerwca pasażerowie PKP Intercity mogą podróżować składami wagonowymi przewoźnika bez rezerwacji miejsca siedzącego. Nadal jest ona wymagana w zespołach trakcyjnych. Zmiany wynikają, ze zniesienia obostrzeń związanych z limitem zajętości 100% miejsc w transporcie publicznym.

Obowiązkowa rezerwacja miejsc została utrzymana w elektrycznych zespołach trakcyjnych (EZT), czyli pociągach obsługiwanych przez pojazdy Pendolino, Flirt lub Dart, a także w spalinowych zespołach trakcyjnych (SZT). Ze względu na swoją konstrukcję nowoczesne składy zespolone, w przeciwieństwie do składów zestawionych z wagonów, nie mogą być wydłużane. Ścisła kontrola poziomu zajętości miejsc w EZT i SZT wpływa na bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Rozwiązanie jest wynikiem obserwacji i analiz zebranych przez przewoźnika podczas pandemii.

W okresie wakacyjnym PKP Intercity chce położyć duży nacisk na badanie frekwencji w swoich pociągach – szczególnie tych zestawionych z wagonów. Widząc zwiększone zainteresowanie konkretnymi połączeniami, przewoźnik w miarę możliwości będzie podejmował decyzje o wzmocnieniu pociągów dodatkowymi wagonami i dostosowaniu ich do bieżącego obłożenia. Jednocześnie PKP Intercity zachęca do wcześniejszego planowania podróży.

Pełna lista połączeń obsługiwanych elektrycznymi i spalinowymi zespołami trakcyjnymi dostępna jest [tutaj].

Bezpieczeństwo na pokładach pociągów

Kierownicy pociągów i konduktorzy PKP IC nadal korzystają ze środków ochrony indywidualnej i utrzymania higieny osobistej. W czasie kontroli biletów niezmiennie wykorzystują nowoczesne terminale zbliżeniowe. Pasażerów wciąż obowiązuje zakrywanie ust i nosa podczas całej podróży. Przewoźnik podkreśla, że wszystkie jego pociągi są dezynfekowane i czyszczone po zakończeniu każdego przejazdu. Od marca 2020 roku do końca maja 2021 roku operator wykonał już 456 tys. dezynfekcji i blisko 20 tys. dezynfekcji metodą zamgławiania.

Źródło tekstu: Intercity.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram