fbpx
Źródło: London Fire Brigade/Twtitter

czerwiec 2021

29

10:06:42

Wielka Brytania: duży pożar przy stacji kolejowej w Londynie

Sześć osób zostało poszkodowanych w pożarze, do którego doszło 29 czerwca w Londynie w okolicy stacji kolejowej Elephant and Castle. Ogień pojawił się przed godziną 14 czasu lokalnego, walczyło z nim ponad 100 strażaków – podaje portal BBC News.

Ze wstępnych ustaleń londyńskich służb wynika, że pożar wybuchł w garażach samochodowych pod estakadami kolejowymi. Pasażerowie stacji zostali ewakuowani. Sześć osób, w tym funkcjonariusz policji, wymagało udzielenia pomocy medycznej, a jedna z nich trafiła do szpitala. W wyniku zdarzenia nikt nie zginął.

Ogień szybko rozprzestrzenił się na trzy sklepy pod estakadą, a także sześć samochodów i budkę telefoniczną w pobliżu dworca. Nad stacją unosiły się kłęby czarnego dymu widoczne z kilku kilometrów. Mieszkańcy relacjonowali, że słyszeli także kilka wybuchów. Służby zaleciły im pozostanie w domach oraz zamknięcie okien i drzwi, aby uniknąć wdychania zanieczyszczonego powietrza.

BBC News poinformowało, że sytuacja została opanowana około godziny 15:30 czasu lokalnego. Ogień gasiło 15 zastępów straży pożarnej. Burmistrz Londynu Sadiq Khan podziękował służbom za szybką i sprawną ewakuację podróżnych. Obecnie trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru.

W wyniku zdarzenia uszkodzona została sygnalizacja kolejowa. Pociągi nie kursowały przez stację do końca dnia. Pasażerowie korzystali z komunikacji autobusowej, metra i tramwajów. W okolicach obiektu nadal mogą występować utrudnienia w ruchu.

Stacja Elephant and Castle znajduje się na południu Londynu i wraz z przystankiem metra o tej samej nazwie jest ważnym punktem na kolejowej mapie miasta. Obsługuje pociągi łączące obie części stolicy Wielkiej Brytanii.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram