fbpx
Źródło: Koleje Dolnośląskie

czerwiec 2021

30

12:06:30

Koleje Dolnośląskie przewiozły 70 milionów pasażerów

We wtorek 29 lipca pociągiem Kolei Dolnośląskich relacji Węgliniec – Wrocław Główny podróżował 70-milionowy pasażer w historii spółki. Była nim studentka psychologii, która – jak sama podkreśliła – bardzo często jeździ pociągami regionalnego przewoźnika.

W czasie przejazdu osoby znajdujące się na pokładzie składu dowiedziały się, że wśród nich jest jubileuszowy pasażer Kolei Dolnośląskich. Podczas gdy trwała weryfikacja danych z systemu sprzedaży biletów, na podróżnych czekały specjalnie przygotowane atrakcje oraz poczęstunek.

Dzisiejsza data to dla Kolei Dolnośląskich w pewnym sensie symbol. Symbol tego, że wracamy do gry, symbol tego, jak wielkie możliwości przewozowe ma nasza spółka. Wreszcie symbol tego, czego najlepszym przykładem jest nasz 70-milionowy pasażer – tej wielkiej wartości, jaką stanowią nasi pasażerowie”– wskazał Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Jubileuszową pasażerką okazała się być studentka psychologii, która na co dzień uczy się we Wrocławiu. Nie ukrywała wzruszenia, ponieważ pociągami podróżuje nie tylko w okolice Zgorzelca, gdzie mieszka jej rodzina, ale również do Drezna.

Jestem taka szczęśliwa i wdzięczna za ten prezent. Kolejami Dolnośląskimi podróżuję praktycznie dwa razy w tygodniu. Jeżdżę na studia, do domu, do rodziców czy do chłopaka. Jestem do połowy Niemką i do połowy Polką. Tak jeżdżę w tę i z powrotem. Bardzo dużo podróżuję. Wybieram te połączenia, ponieważ są po prostu wygodne” – powiedziała wzruszona Helena Pagels.

Na stacji końcowej na szczęśliwą pasażerkę czekała dodatkowa niespodzianka. Otrzymała voucher na darmowe przejazdy wszystkimi pociągami Kolei Dolnośląskich oraz unikatową hulajnogę elektryczną w barwach pociągów przewoźnika.

Źródło tekstu: Koleje Dolnośląskie/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram