fbpx
Źródło: Polregio.pl

czerwiec 2021

30

1:06:27

Polregio uruchomiło wakacyjne połączenia turystyczne

Wraz z rozpoczęciem wakacji Polregio uruchomiło kilkadziesiąt połączeń oraz przygotowało się do obsługi tras popularnych wśród turystów. Pociągami przewoźnika można w przystępnej cenie dotrzeć nad morze, jezioro czy w góry.

W tym roku Polregio skierowało na trasę z Gdyni Głównej do Helu o 4 pociągi więcej niż w ubiegłym sezonie. Drugie wakacyjne połączenie nad morze obejmuje odcinek od Gdyni Głównej do Łeby przez Lębork. W Zachodniopomorskim trasy popularne wśród turystów to m.in. te ze Szczecina do Świnoujścia i Kołobrzegu.

„Rozwijamy i rozszerzamy ofertę na wakacje w ślad za powrotem pasażerów na kolej. Ten sezon zapowiada się rekordowo dla całej krajowej turystyki i jako największy przewoźnik pasażerski w Polsce chcemy umożliwić bezpieczny dojazd w przystępnej cenie do najpopularniejszych miejscowości oraz ośrodków turystycznych” – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.

26 czerwca Polregio uruchomiło też połączenia sezonowe na trasach Lublin – Bełżec, Lublin – Jarosław oraz Chełm – Włodawa. Pociągi jeżdżą z Rzeszowa do Zamościa, Sandomierza i słowackiej miejscowości Medzilaborce, w której znajduje się słynne Muzeum Andy’ego Warhola. Pociąg „Wojak Szwejk” w relacji Rzeszów – Medzilaborce – Rzeszów i Medzilaborce – Sanok – Medzilaborce od 25 czerwca kursuje w piątki, soboty i niedziele. Z kolei składy do Lublina, Zamościa i Sandomierza od 26 czerwca jeździ w soboty i niedziele. Na stacji końcowej na pasażerów czeka autobus, który dowozi chętnych do centrum Sandomierza, a potem odwozi podróżnych na pociąg.

Od 1 lipca do 31 sierpnia pociągi sezonowe będą codziennie dojeżdżały nad Zalew Siemianówka, który stanowi jeden z największych wodnych akwenów na Podlasiu. Składy będą kursowały m.in. w relacjach Białystok – Siemianówka, Czeremcha – Siemianówka oraz Siemianówka – Hajnówka. Odcinek Czeremcha – Siemianówka został objęty ofertą promocyjną „Połączenie w dobrej cenie”, dzięki czemu przejazd będzie niemal o połowę tańszy niż w taryfie podstawowej.

Spółka przypomina, że bilety na jej pociągi warto kupić za pośrednictwem internetu, np. w systemie sprzedaży polregio.pl, aplikacji mobilnej Polregio lub innych elektronicznych kanałach sprzedaży. Wybierając się w podróż pociągiem przewoźnika należy pamiętać o zabraniu maseczki lub innej osłony na twarz. Pasażerowie są proszeni o zasłanianie ust i nosa przez cały czas odbywania podróży.

Źródło tekstu: Polregio/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram