fbpx
Źródło: Wikipedia.org/Travelarz

czerwiec 2021

30

2:06:40

Spółka OLKOL naprawi 20 lokomotyw należących do PKP Intercity

OLKOL Sp. z o.o. przeprowadzi naprawy okresowe na 4-tym poziomie utrzymania 20 lokomotyw elektrycznych należących do PKP Intercity. Do podpisania umowy między firmą z Oleśnicy a przewoźnikiem pasażerskim doszło 28 czerwca – informuje portal nOlesnica.pl.

Spółka PKP Intercity 17 lutego bieżącego roku ogłosiła przetarg dotyczący naprawy lokomotyw elektrycznych serii EP09. Zamówienie publiczne obejmowało dwa zadania, z których jedno zrealizuje OLKOL. Dolnośląska spółka wykona czynności wynikające z zakresu poziomów utrzymania P4 w 20 pojazdach. Umowa zawiera także prawo opcji rozszerzające usługę o kolejnych 5 jednostek.

Jak informuje lokalny portal, pierwsza lokomotywa EP09 ma przyjechać do zakładu w Oleśnicy w lipcu tego roku. Spółka OLKOL zaproponowała w swojej ofercie realizację zadania za kwotę wynagrodzenia w wysokości 38 996 805 zł brutto. Jeśli PKP Intercity skorzysta z prawa opcji, wtedy wzrośnie ona do 48 748 007 zł brutto.

Pełnomocnik zarządu i dyrektor ds. rozwoju OLKOL-u Marcin Trzaska, cytowany na portalu nOlesnica.pl wskazał, że PKP Intercity to obecnie najważniejszy klient spółki.

O tym przetargu pisano już bardzo często, gdyż wzbudzał on duże emocje. Tym bardziej cieszymy się, że bez żadnych przeszkód udało nam się podpisać tę umowę. To drugi co do wielkości, po modernizacji 20 lokomotyw EU07,  kontrakt jaki będzie realizowany przez OLKOL dla PKP Intercity. Bardzo się cieszę, że ta współpraca układa się tak konstruktywnie, gdyż jest ona jednym z filarów stabilności dla naszej firmy. Historia tego postępowania przetargowego pokazuje jak ważna jest konkurencja na rynku napraw i modernizacji taboru szynowego. Pozwala ona zamawiającemu na zaoszczędzenie naprawdę dużych pieniędzy” – powiedział Marcin Trzaska.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram