fbpx
Źródło: KMP w Poznaniu/Facebook.com

czerwiec 2021

30

11:06:41

Wielkopolska: 81-latek wszedł pod pociąg na czerwonym świetle

Nie żyje 81-latek, który wczoraj około godziny 8:10 wszedł pod pociąg na przejeździe kolejowo-drogowym w Stęszewie (woj. wielkopolskie, pow. poznański). Mężczyzna wkroczył na tory ignorując czerwone światło – podaje portal poznańskiej „Gazety Wyborczej”.

Do zdarzenia doszło w okolicach ul. Składowej. Starszy mężczyzna, z nieznanych dotąd przyczyn wszedł na przejazd kolejowo-drogowy pomimo palącego się czerwonego światła na sygnalizatorze. Chwilę później zginął pod kołami nadjeżdżającego pociągu pasażerskiego Kolei Wielkopolskich relacji Wolsztyn – Poznań Główny.

Na miejsce wypadku jako pierwsi przybyli strażacy, którzy stwierdzili zgon mężczyzny i odstąpili od czynności ratunkowych. Dalsze działania były prowadzone przez policję, techników kryminalnych, ekspertów z ruchu drogowego oraz biegłego medycyny sądowej pod nadzorem prokuratora.

W wyniku zdarzenia ruch na trasie Szreniawa – Stęszew został wstrzymany. Utrudnienia zakończyły się po godz. 11.

Pociągiem, który uczestniczył w wypadku, jechało około 100 pasażerów. Żadna z osób znajdujących się na pokładzie pojazdu nie odniosła obrażeń. Przewoźnik zapewnił podróżnym autobusową komunikacje zastępczą.

Przyczyny tragicznego zdarzenia są obecnie badane przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu i prokuraturę. Na razie nie wiadomo, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy samobójstwo. Wszystkie okoliczności śmierci 81-latka zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego śledztwa.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i przejazdach kolejowo-drogowych. Funkcjonariusze z KMP w Poznaniu wskazują, że od rozpoczęcia wakacji minęło zaledwie kilka dni, a w kraju doszło już do 17 śmiertelnych wypadków.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram