fbpx
Źródło: facebook.com/OSP KSRG Międzyrzecz-Obrzyce

lipiec 2021

01

9:07:26

Lubuskie: zderzenie samochodu dostawczego z szynobusem na przejeździe kolejowym

Kierowca busa został ranny w wyniku wypadku, do jakiego doszło wczoraj późnym popołudniem w miejscowości Kuźnik (woj. lubuskie, pow. międzyrzecki). Mężczyzna wjeżdżając na przejazd kolejowy nie ustąpił pierwszeństwa szynobusowi.

Jak informuje OSP KSRG Międzyrzecz-Obrzyce, zdarzenie miało miejsce około godz. 16:15 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kuźniku. Kierujący pojazdem Fiat Ducato, podczas pokonywania skrzyżowania kolejowo-drogowego, nie zachował należytej ostrożności doprowadzając do zderzenia samochodu z szynobusem.

W wyniku zdarzenia mężczyzna prowadzący auto dostawcze odniósł poważne obrażenia i wymagał szybkiej interwencji medycznej. Na miejsce wezwano zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował rannego do szpitala w Zielonej Górze. Kierowca był jedyną osobą podróżującą samochodem. Nikt z załogi oraz pasażerów jadących szynobusem nie odniósł obrażeń.

Na miejscu wypadku działania prowadziły zastępy z PSP Międzyrzecz i OSP Międzyrzecz-Obrzyce, Wojskowa Straż Pożarna, policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zderzenie pojazdów doprowadziło do wstrzymania ruchu kolejowego na odcinku między Zbąszynkiem a Gorzowem Wielkopolskim. Ruch pasażerski odbywał się z wykorzystaniem komunikacji zastępczej. Przez około 1,5 godz. nieprzejezdna była także droga powiatowa łącząca Kuźnik z Bobowickiem.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram