fbpx
Źródło: Facebbok.com/Muzeum Kolejnictwa

lipiec 2021

03

2:07:00

„Klasyki na torach” w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na wydarzenie „Klasyki na tory”. Jutro o godzinie 12 na kolejową bocznicę placówki wyjadą dwie drezyny zbudowane na bazie samochodu Warszawa M20.

Zabytkowe pojazdy wchodzą w skład kolekcji należącej do Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Muzeum podaje, że pierwsza drezyna na bazie Warszawy M20 powstała w Fabryce Samochodów Osobowych (FSO) w 1956 roku. Auta osobowe zostały dostosowane do ruchu na torach i były wykorzystywane w służbie na polskiej kolei aż do lat 90.

Jeden z egzemplarzy, całkowicie sprawny i kompletnie odrestaurowany, znajduje się w jaworzyńskim Muzeum Kolejnictwa na Śląsku. Niedawno do kolekcji placówki została także włączona druga drezyna na bazie Warszawy M20 pochodząca z Węgier. Pojazd nieznacznie różni się budową względem polskiego odpowiednika. Dziś turyści będą mogli obejrzeć oba eksponaty.

Wszystkie informacje dotyczące eventu można znaleźć na [stronie wydarzenia] na portalu Facebook. Informacje o biletach do Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej dostępne są [tutaj].

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram