fbpx
Źródło: Koleje Dolnośląskie

lipiec 2021

05

10:07:00

Koleje Dolnośląskie wprowadzają ofertę wakacyjną

Regionalny przewoźnik kolejowy z Dolnego Śląska – Koleje Dolnośląskie – zaprasza pasażerów do odkrywania regionu w ramach oferty „Lato z KD”. Podróżni będą mogli korzystać m.in. z bezpłatnych połączeń autobusowych i darmowych biletów powrotnych.

To już druga odsłona akcji, która ma na celu promowanie atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Dzięki współpracy z lokalnymi samorządami oraz organizatorami popularnych wydarzeń, pasażerowie będą mogli korzystać z bezpłatnych autobusów skomunikowanych z pociągami KD. Pojazdy dowiozą podróżnych z dworców do głównych atrakcji turystycznych.

„Chcemy zachęcić mieszkańców Dolnego Śląska do odkrywania pięknych zakątków naszego regionu koleją. Praktycznie każdy znajdzie w naszej propozycji coś, co go urzeknie lub odpowie na zainteresowania” – wskazuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Oferta „Lato z KD” będzie obowiązywała do końca wakacji. W tym czasie turyści skorzystają z bezpłatnych autobusów m.in. w Sędzisławiu, które zawiozą ich do barokowej bazyliki w Krzeszowie. Podobna oferta czeka na pasażerów podróżujących do Milicza, którzy w wybrane lipcowe weekendy mogą pojechać do Rudy Sułowskiej, gdzie znajduje się kompleks Stawów Milickich. Pojazdy podstawiane będą także na stację Wałbrzych Szczawienko, skąd podróżni zostaną przewiezieni do zamku Książ.

To tylko część oferty przygotowanej przez Koleje Dolnośląskie. Pasażerowie wybierający się na najciekawsze letnie wydarzenia w regionie mogą liczyć na specjalną taryfę. Dzięki darmowemu powrotowi, koszt przejazdu zmniejszy się o połowę. Tak będzie przez całe wakacje w przypadku podróży do Jezierzan.

Podobne udogodnienia czekają m.in. na podróżnych planujących udział w Dniach Twierdzy Kłodzko (7 i 8 sierpnia) oraz podczas Święta Ceramiki w Bolesławcu, które będzie obchodzone od 18 do 22 sierpnia.

„Jesteśmy największym przewoźnikiem w regionie. Spajamy całe województwo. Chcemy promować najciekawsze miejsca i wydarzenia oraz pomóc mieszkańcom w odkrywaniu Dolnego Śląska. Mamy nadzieję na współpracę z kolejnymi instytucjami oraz organizatorami wydarzeń, które pozwolą nam na poszerzenie oferty” – mówi Rodak.

Akcję zamknie Dolnośląski Festiwal Nauki, który we wrześniu odbędzie się we Wrocławiu. Jego uczestnicy również będą mogli skorzystać z darmowych biletów powrotnych.

Wszystkie informacje dotyczące oferty „Lato z KD”, w tym tras bezpłatnych autobusów, udogodnień, zniżek u partnerów akcji, lokalizacje atrakcji turystycznych Dolnego Śląska oraz interaktywne mapy przeznaczone do pieszych i rowerowych wycieczek po wybranych trasach dostępne są [tutaj].

Źródło tekstu: Koleje Dolnośląskie/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram