fbpx
Źródło: Facebook.com/Policja Brzeg

lipiec 2021

05

11:07:08

Opolskie: mężczyzna zginął pod kołami pociągu

Do śmiertelnego wypadku kolejowego doszło dziś około godziny 2:30 w Brzegu (woj. opolskie, pow. brzeski). Mężczyzna o nieustalonej tożsamości wpadł pod koła pociągu towarowego. Nie miał szans na przeżycie – poinformował portal Opolskie Ratownictwo.

Zdarzenie miało miejsce w okolicach przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Wrocławskiej. Mężczyzna z nieznanych na chwilę obecną przyczyn znalazł się na torach i nie reagował na sygnały dźwiękowe wydawane przez nadjeżdżający pociąg towarowy.

35-letni maszynista składu jadącego do Wrocławia nie miał żadnych szans na zatrzymanie pojazdu i uniknięcie wypadku. Mężczyzna prowadzący pociąg nie odniósł żadnych obrażeń. Lokalna policja poinformowała, że w chwili zdarzenia był trzeźwy.

„O 2:30 dostaliśmy wezwanie do potrącenia człowieka przez pociąg. Do zdarzenia doszło ok. 200 metrów od przejazdu kolejowego w kierunku Brzegu. Po przybyciu na miejsce okazało się, że ciało jest w takim stanie, że strażacy nie podejmowali czynności ratowniczych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i oświetleniu drogi do lokomotywy i w jej okolicy, żeby policja mogła spokojnie prowadzić swoje dochodzenie” – poinformował st. kpt. Jacek Nowakowski z PSP w Brzegu, cytowany przez portal Glospowiatu24.pl.

Ciało ofiary zabezpieczono do sekcji zwłok. W tej chwili tożsamość tragicznie zmarłego mężczyzny nie jest znana. Nad ustaleniem jego danych i wyjaśnieniem wszystkich okoliczności wypadku pracuje policja pod nadzorem prokuratora.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram