fbpx
Źródło: Mazowieckie.com.pl

lipiec 2021

06

12:07:19

Koleje Mazowieckie wybudowały nową stację do tankowania szynobusów

Na terenie Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Kolei Mazowieckich w Tłuszczu została wybudowana nowa stacja paliw. Przeznaczona jest do obsługi spalinowych szynobusów przewoźnika, kursujących na liniach niezelektryfikowanych.

W parku Kolei Mazowieckich obecnie znajduje się 14 szynobusów, z czego 9 to nowe pojazdy serii SA. Doskonale sprawdzają się one na liniach o mniejszych potokach podróżnych. W procesie eksploatacyjnym spalinowych pojazdów kolejowych zachodzi konieczność okresowego tankowania ich olejem napędowym na terenie Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru w Tłuszczu (MNT). Czynności te  można wykonywać tylko na specjalistycznym stanowisku, które musi spełniać m.in. wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska na terenie Sekcji MNT i przyległego otoczenia.

Stacja paliw w Tłuszczu, przeznaczona do tankowania spalinowych pojazdów Kolei Mazowieckich, została wykonana w systemie „projektuj i buduj". Realizatorem zamówienia była firma Petrobox Aleksandra Krezymon. Z końcem czerwca nastąpił odbiór końcowy całego urządzenia, przystosowanego do pracy całorocznej przez 24 godziny na dobę.

„Zbudowana stacja paliw pozwoli przede wszystkim na poprawę parametrów operacyjnych obsługi spalinowych pojazdów kolejowych w prowadzonych przez Koleje Mazowieckie przewozach pasażerskich w tym rejonie. Stacja została zamontowana w układzie torowym w miejscu, gdzie nie ma zamontowanej sieci trakcyjnej i bez ingerencji w istniejący układ torowy. Umożliwia to bezkolizyjny i bezpieczny wjazd dla autocystern z paliwem w celu zatankowania zbiornika” – powiedział podczas obioru technicznego stacji Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny KM.

Źródło tekstu: Koleje Mazowieckie/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram