fbpx
Źródło: PKP Intercity Remtrak

lipiec 2021

06

2:07:37

PKP Intercity Remtrak przejął zakład napraw taboru w Opolu

23 czerwca 2021 roku doszło do formalnego przejęcia zakładu napraw taboru kolejowego w Opolu przez PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o. W wyniku zakupu całości zaplecza technicznego, spółka stała się jedynym właścicielem nieruchomości przy ulicy Rejtana 7 – wraz z halami naprawczymi i budynkami administracyjnymi, maszynami oraz terenem o powierzchni blisko 17 ha.

PKP Intercity Remtrak był dzierżawcą części przedsiębiorstwa Wagon Opole PKP od grudnia 2019 r. Stało się to po tym, jak problemy spółki, prowadzonej przez słowacką firmie Trinites, wstrzymały naprawy wagonów dla PKP IC. Przez problemy poprzedniego właściciela pracownicy nie otrzymywali pensji przez kilka miesięcy.

Do czasu zakupu całości zakładu w Opolu, Remtrak zatrudniał już ponad 200 pracowników. Ze względu na dzierżawę nie można było im jednak zaproponować stałych warunków umowy. Po całkowitym przejęciu zakładu, pracownicy otrzymali możliwość podpisania kontraktów na czas nieokreślony, co jest istotne z punktu widzenia stabilizacji i bezpieczeństwa zatrudnienia.

„Wydawało się, że to koniec, że zakład popadnie w ruinę. Kiedy w 2019 roku wchodziliśmy jako Remtrak do Opola, niewielu wierzyło, że to naprawdę może się udać. Jednak dotrzymaliśmy słowa. Dzięki nieocenionemu wsparciu Spółki PKP Intercity udało się utrzymać funkcjonowanie zakładu i zachować miejsca pracy. W zakładzie w Opolu od pokoleń pracowały całe rodziny kolejowe. Upadek wagonówki byłby dla nich najbardziej dotkliwy, gdyż straciłyby środki do życia. Jednak dzisiaj możemy powiedzieć z radością, że udało się. PKP Intercity Remtrak zakupił całość dawnego ZNTK Opole i możemy powiedzieć z całą stanowczością, że będziemy ten zakład rozwijać, a każdy pracownik ma już możliwość otrzymania umowy na czas nieokreślony, co daje ogromne bezpieczeństwo zatrudnienia w państwowej spółce kolejowej” – powiedział Prezes Zarządu PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o. Krzysztof Wiktorowicz.

PKP Intercity Remtrak planuje rozwój zakładu poprzez inwestycje w zaplecze techniczne oraz unowocześnianie istniejącej infrastruktury. Umożliwi to zwiększenie ilości przeglądów i napraw wagonów osobowych na poziomach utrzymania P3, P4 i P5.

Źródło tekstu: PKP Intercity Remtrak/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram