fbpx
Źródło: Skm.szczecin.pl

lipiec 2021

06

3:07:18

Szczecin: ruszyły przetargi na budowę 4 przystanków SKM

Władze Miasta Szczecina ogłosiły postępowania przetargowe na wykonanie infrastruktury czterech przystanków Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Chodzi o Skolwin Północny, Pomorzany, Zdunowo i Niemierzyn. Oferty można składać do 6 sierpnia bieżącego roku.

O szczegółach przetargów, które ruszyły 5 lipca, poinformowano na oficjalnym portalu Urzędu Miasta Szczecina. Wszystkie zadania realizowane są w ramach budowy infrastruktury towarzyszącej dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Obszar zadań

Zależnie od inwestycji, zakres prac budowlanych obejmie wykonanie takich robót jak: budowa chodników, wykonanie elementów małej architektury, budowa przyłączy telekomunikacyjnych oraz powiązań komunikacyjnych z urządzeniami systemu informacji pasażerskiej, gospodarka drzewostanem czy przebudowa sieci i urządzeń elektroenergetycznych.

Najwięcej prac do przeprowadzenia będzie miał zwycięzca przetargu na budowę przystanku SKM Zdunowo. W tym przypadku roboty obejmą m.in. wykonanie: zatok parkingowych i ścieżki rowerowej, dojścia do peronów, monitoringu wizyjnego, kanalizacji teletechnicznej, a także jezdni wraz z placem do zawracania i skrzyżowaniem z ul. Bałtycką.

Nadzór nad realizacją wszystkich inwestycji obejmie spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie. W zależności od danego postępowania wykonawcy będą mieli od 9 do 210 dni na wywiązanie się z postanowień umowy. Urząd podkreśla, że dzięki inwestycjom znacząco poprawi się infrastruktura, która ma docelowo służyć pasażerom SKM.

SKM pod znakiem zapytania

Miasto ogłosiło kolejne przetargi na budowę infrastruktury przystankowej, jednak cała inwestycja w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej jest nadal zagrożona. Spółka Trakcja, wykonująca prace torowe z ramienia PKP PLK, ma bardzo duże opóźnienia, co grozi utratą ponad 500 mln euro unijnych funduszy na realizację przedsięwzięcia. [czytaj więcej]

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram