fbpx
Źródło: Facebook.com/Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

lipiec 2021

06

9:07:45

Zderzenie busa i pociągu towarowego na przejeździe kolejowym w Gnieźnie

Groźnie wyglądające zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (5.07) około godz. 14 na przejeździe kolejowo-drogowym w Gnieźnie. 25-letni kierowca busa nie dostosował się do znaku stop, doprowadzając do zderzenia z pociągiem towarowym.

Do wypadku doszło na oznakowanym skrzyżowaniu kolejowo-drogowym bez zapór, w ciągu ul. Południowej. Jak informują lokalne media, kierowca samochodu marki Fiat Ducato zignorował znak stop podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy. W następstwie mężczyzna doprowadził do zderzenia z pociągiem towarowym relacji Gdańsk – Olszyce, transportującym benzynę i olej napędowy.

Skład uderzył w auto i zepchnął je z przejazdu. Samochód dostawczy zatrzymał się na słupie trakcyjnym, doprowadzając do jego uszkodzenia. 25-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno, który kierował Fiatem Ducato, samodzielnie opuścił zniszczony pojazd przed przybyciem służb. Z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

Zarówno mężczyzna prowadzący auto dostawcze, jak i maszynista byli trzeźwi. Dalsze czynności mające wyjaśnić okoliczności wypadku prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie oraz przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram