fbpx
Źródło: KG SOK

lipiec 2021

08

3:07:00

Krakowska SOK ujęła wandali układających przeszkody na torach

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie ujęli czterech nieletnich, którzy układali kamienie na szlaku kolejowym Tunel – Raciborowice (woj. małopolskie). Na przeszkody najechał pociąg relacji Kraków Główny – Sędziszów. Jak podaje Komenda Główna SOK, zdarzenie miało miejsce 6 lipca.

Na szlaku Tunel – Raciborowice, w okolicy przystanku osobowego Baranówka, pociąg Polregio relacji Kraków Główny – Sędziszów najechał na ułożone na główkach szyn przeszkody w postaci kamieni. Tłuczeń został ułożony przez osoby postronne, które na widok nadjeżdżającego składu uciekły z miejsca zdarzenia. Na interwencję niezwłocznie skierowano patrol SOK z Komendy Regionalnej SOK w Krakowie.

Po przybyciu na miejsce, mundurowi zauważyli cztery osoby siedzące na skraju peronu na przystanku Baranówka. Jak się później okazało, wszystkie z nich były nieletnie – miały od 14 do 16 lat. W rozmowie z mechanikiem pociągu Polregio ustalono, że wygląd dwóch nastolatków odpowiada rysopisowi sprawców ułożenia przeszkody na torach. W trakcie podjętych przez funkcjonariuszy czynności nieletni przyznali się do zostawienia kamieni na główkach szyn. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Słomnikach.

Źródło tekstu: KG SOK/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram