fbpx
Źródło: Policja.pl

lipiec 2021

08

11:07:37

Lubelskie: kierowca doprowadził do zderzenia z pociągiem osobowym

Do niebezpiecznej kolizji doszło wczoraj około godz. 13 na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Rzeczyca-Kolonia (woj. lubelskie, pow. kraśnicki). 58-latek prowadzący samochód osobowy marki Hyundai wjechał w bok pociągu pasażerskiego – podaje portal Lublin112.pl.

Na miejscu zdarzenia interweniowały cztery zastępy straży pożarnej, policja, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, a także ratownicy medyczni. Służby ustaliły, że kierowca hyundaia nie zachował należytej ostrożności i uderzył w jeden z wagonów rozpoczynającego bieg pociągu pasażerskiego relacji międzynarodowej.

W wyniku zdarzenia nikt nie został poważnie ranny. Sprawca kolizji doznał jedynie lekkich obrażeń ciała, niezagrażających jego zdrowiu i życiu. w chwili doprowadzenia do zderzenia z pociągiem był trzeźwy. Maszyniście składu osobowego uczestniczącego w kolizji oraz podróżującym pasażerom nic się nie stało.

58-letni kierowca zeznał, że nie zauważył zbliżającego się do przejazdu pociągu, ponieważ został oślepiony przez słońce. Tłumaczył także mundurowym, ze na przejeździe kolejowo-drogowym nie działała sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. Sprawca kolizji został pouczony przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Na skutek wypadku ruch kolejowy na trasie Lublin – Rozwadów był całkowicie wstrzymany. Utrudnienia trwały kilkadziesiąt minut. Po zakończeniu czynności przez mundurowych, pociąg odjechał z miejsca zdarzenia i kontynuował jazdę zgodnie z rozkładem.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram