fbpx
Źródło: PKP PLK S.A.

lipiec 2021

08

8:07:35

Wrócą połączenia pasażerskie między woj. świętokrzyskim i łódzkim

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały, że w tym miesiącu ruszą prace na trasie ze Skarżyska-Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego. Dzięki inwestycji, po ponad 13 latach, wrócą połączenia pasażerskie między województwami świętokrzyskim i łódzkim. Roboty zakończą się w grudniu tego roku. Ich koszt to 24,6 mln zł ze środków budżetowych.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o. (PNUIK Kraków). Dzięki realizacji zadania podróżni skorzystają z wyremontowanych peronów na stacjach i przystankach: Skarżysko Milica, Bliżyn, Stąporków, Końskie. Obiekty będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Zostaną wyposażone w oświetlenie oraz w wiaty i ławki. Powstaną też stojaki na rowery.

Na przystankach Brzask, Gilów, Sołtyków, Wólka Plebańska, Czarniecka Góra, Kornica, Ruda Białaczowska, Petrykozy, Sitowa, Opoczno, Słomianka, Szadkowice, Bratków oraz Jeleń zostaną ustawione wiaty, ławki i gabloty informacyjne dla pasażerów. Nowe oświetlenie i poprawiona nawierzchnia peronów zapewni podróżnym bezpieczniejsze wsiadanie do pociągów.

Zadanie obejmuje też punktową naprawę torów i wymianę 2 rozjazdów. Nawierzchnia na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w Bliżynie i Końskich zostanie zmodernizowana. Obecnie na trasie Skarżysko-Kamienna – Tomaszów Mazowiecki prowadzony jest jedynie ruch pociągów towarowych. Dzięki inwestycji wrócą tam połączenia pasażerskie.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach zadania „Rewitalizacja peronów na linii kolejowej nr 25 Łódź Kaliska – Dębica, odc. Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko-Kamienna (różne lokalizacje)”, projekt „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”.

Źródło tekstu: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A./Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram