fbpx
Źródło: StB

lipiec 2021

09

11:07:54

Austria: około 15 rannych po wykolejeniu pociągu

Co najmniej 15 osób odniosło obrażenia w wyniku wykolejenia pociągu, do którego doszło dziś około godziny 7 w austriackich Alpach. Jeden z wagonów składu przewożącego uczniów wpadł do rzeki – podaje agencja prasowa Associated Press.

Jak informują austriackie media, zdarzenie miało miejsce na wąskotorowej linii kolejowej Murtalbahn w Dolinie Mury w środkowej części kraju. Skład złożony z trzech wagonów uległ wykolejeniu, a jeden nich, z pasażerami, wpadł do rzeki biegnącej obok torowiska.

W chwili zdarzenia pociągiem podróżowało ponad 50 uczniów. Dokładna liczba poszkodowanych nie jest znana. Media informują, że lekkie obrażenia niezagrażające życiu odniosło od 15 do 17 osób. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali sprawnie ewakuowani z wagonów. Jeden pasażer został przewieziony do szpitala.

Nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną wypadku. Austriackie służby ratownicze poinformowały, że do zdarzenia mogło dojść na skutek uszkodzenia infrastruktury kolejowej przez burzę lub najechania pociągu na przeszkody na torach.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram