fbpx
Źródło: Facebook/Koszalińska Kolej Wąskotorowa

lipiec 2021

12

12:07:14

Dzieci zdewastowały lokomotywę na terenie koszalińskiej wąskotorówki

Dwójka nieletnich zdewastowała lokomotywę na stacji Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej (KKW). Do zdarzenia doszło 9 i 10 lipca, a straty oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych – poinformował Zarząd Towarzystwa KKW.

Aktu wandalizmu dopuściło się dwóch 8-letnich chłopców (według danych koszalińskiej policji 9- i 10-latek), mieszkańców Koszalina. Sprawcy wybili m.in. szyby w lokomotywie S200 stacjonującej na terenie stacji kolejowej KKW. Całe wydarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Nieletni zostali ujęci na gorącym uczynku.

Straty powstałe w wyniku działalności wandali oszacowano na około 18 tysięcy złotych. Wezwani na miejsce funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ustalili, że dwójka zatrzymanych odpowiada również za układanie przeszkód na szynach kolei normalnotorowej w Koszalinie.

Zarząd Towarzystwa KKW podkreśla, że zabytkowa kolej wąskotorowa w Koszalinie jest ostatnią tego typu atrakcją w regionie i nie można pozwolić na jej niszczenie.

„Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej od 15 lat odbudowuje zabytkową kolej wąskotorową. (…) W tym czasie wykonano wiele prac oraz zainwestowano znaczne kwoty w renowację taboru oraz infrastruktury. Nie można pozwolić, aby efekty pracy społeczników były dewastowane przez osoby postronne, tym bardziej, że teren kolejowy nie jest odpowiednim miejscem do przebywania dla osób nieletnich” – wskazano we wpisie na profilu Facebook KKW.

Sprawcy dewastacji zostali przekazani policji. Teraz zajmie się nimi sąd dla nieletnich. Koszt szkód wyrządzonych przez 8-latków będą musieli pokryć najprawdopodobniej ich rodzice.

Zarząd Towarzystwa KKW przypomina, że należące do kolejki tereny są stale monitorowane, a każdy odnotowany przypadek wandalizmu lub kradzieży jest i będzie zgłaszany odpowiednim służbom.

pg

Zdjęcia zniszczonej lokomotywy można obejrzeć poniżej.


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram