fbpx
Źródło: Malopolska.policja.gov.pl

Lipiec 2021

14

3:07:45

Małopolska: 78-latek wjechał pod pociąg pasażerski

78-letni kierowca samochodu osobowego wjechał wprost pod pociąg Kolei Małopolskich. Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 12 w pobliżu stacji kolejowej Kraków Zakliki. Jego sprawca trafił do szpitala.

Do kolizji doszło na przejeździe kolejowo-drogowym na trasie Kraków Lotnisko – Kraków Główny. 78-latek kierujący samochodem marki Volkswagen Tiguan nie zachował ostrożności i wjechał pod pociąg osobowy Kolei Małopolskich doprowadzając do zderzenia ze składem. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala. W momencie zdarzenia był trzeźwy. Pasażerom ani maszyniście nic się nie stało.

Po zdarzeniu ruch na linii został całkowicie wstrzymany. Usuwanie skutków kolizji trwało kilka godzin, ponieważ PKP PLK były zmuszone do wyłączenia napięcia trakcyjnego. Koleje Małopolskie zapewniły pasażerom komunikację zastępczą. Przewoźnik poinformował, że pociągi wróciły na trasę o godz. 15:18.

Przejazd na którym doszło do zdarzenia, jest wyposażony w sygnalizację świetlną, ale pozbawiony zapór. W chwili kolizji sygnalizacja była sprawna.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram