fbpx
Źródło: Deutsche Bahn

lipiec 2021

14

2:07:59

Niemcy: bieżące informacje o pociągach DB będą wyświetlane w Mapach Google

Deutsche Bahn Fernverkehr i Google rozszerzają współpracę w celu ułatwienia pasażerom planowania podróży. Od teraz dane w czasie rzeczywistym o pociągach dalekobieżnych niemieckiego przewoźnika będą dostępne w Google Maps – poinformowano w komunikacie DB.

Firmy chcą, aby podróżowanie transportem kolejowym było jeszcze bardziej przyjazne dla pasażerów. Dzięki współpracy, w planerze tras Map Google, na urządzeniach z Androidem i iOS będą dostępne bieżące dane przewozowe oraz bezpośrednie linki do kupna biletów ze strony DB. Dla pasażerów to duże ułatwienie w planowaniu podróży i rezerwacji miejsc.

Podróżni będą mieć dostęp do aktualnych danych o około 800 pociągach EIC, IC i EC Deutsche Bahn Fernverkehr. Otrzymają m.in. informacje o czasie ich przyjazdu i odjazdu w czasie rzeczywistym. Dla pasażerów przewidziano także funkcje dodatkowe. Wśród nich znajdzie się możliwość wyświetlania raportów operacyjnych, alertów o zmianie trasy pociągu czy warunków pogodowych.

Szef DB Fernverkehr Michael Peterson wskazuje, że współpraca z Google pozwoli dotrzeć do dużej liczby potencjalnych pasażerów w Niemczech.

„W Google Maps można zobaczyć ruch pociągów dalekobieżnych DB w czasie rzeczywistym i porównać czas przejazdu z innymi środkami transportu. To rozkład jazdy na żywo, tak samo jak w cyfrowych kanałach DB. To olbrzymi krok w kierunku rozwoju mobilności, ponieważ wraz z ekspansją usług cyfrowych zyskujemy coraz więcej pasażerów –  tym samym wzmacniamy ekologiczny transport kolejowy” – podkreśla Peterson cytowany w komunikacie DB.

W 2020 roku identyczne rozwiązanie zostało wprowadzone dla pasażerów transportu publicznego w Hamburgu. Teraz jest rozszerzane na sieć połączeń dalekobieżnych Deutsche Bahn. Google i kolejowa spółka zapowiadają intensywne działania, aby system był jak najbardziej funkcjonalny. Marianne Stroehmann, dyrektor w Google Germany, zapowiada że w przyszłości koncern chce nawiązać podobną współpracę również z innymi przewoźnikami dalekobieżnymi.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram