fbpx
Źródło: KP PSP w Międzychodzie

lipiec 2021

14

2:07:45

Sieraków: kierowca ciężarówki uszkodził wiadukt kolejowy

13 lipca około godziny 11 w Sierakowie (woj. wielkopolskie, pow. międzychodzki) doszło do niebezpiecznego incydentu z udziałem samochodu ciężarowego. 37-letni kierowca zahaczył o przęsło wiaduktu kolejowego na ul. Poznańskiej i uszkodził konstrukcję obiektu.

Służby podały, że kierujący pojazdem mieszkaniec powiatu obornickiego nie zachował należytej ostrożności. Na skutek uderzenia przęsło wiaduktu przesunęło się o kilka metrów względem osi torów, uszkodziło kabinę ciężarówki i oparło się na skrzyni ładunkowej. 37-latkowi nic się nie stało.

Do zdarzenia zadysponowano grupę ratownictwa technicznego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu służby podniosły przęsło wiaduktu i przemieściły je w bezpieczne miejsce. W działaniach uczestniczyły też zastępy z KP PSP w Międzychodzie, KM PSP w Poznaniu, a także OSP Sieraków.

Działania prowadziła również międzychodzka grupa operacyjna KP PSP oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie. Służby poinformowały, że w chwili zdarzenia kierowca ciężarówki był trzeźwy. Za spowodowanie zdarzenia został ukarany przez mundurowych mandatem karnym.

Źródło tekstu: KP PSP w Międzychodzie/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram